Paintball? A co to w ogóle jest?

Paintball od lat cieszy się coraz większą popularnością! Jest to gra zespołowa, która wymaga sprytu, logicznego myślenia i ducha rywalizacji. Impreza czy spotkanie, którego dodatkową atrakcją jest gra w paintball niewątpliwie sprzyja integracji grupy oraz pozwala świetnie spędzić czas. My ze swojej strony polecamy paintball na świeżym powietrzu, gdyż ma to dodatkowe zalety, takie jak poprawa odporności, zdolności do koncentracji oraz odpowiednie dotlenienie organizmu. W czasach, gdy głównie spędzamy czas przed ekranami tak zorganizowana zabawa jest jeszcze cenniejsza, dla naszego zdrowia i samopoczucia!

Kilka słów o historii
Co krowy mają wspólnego z paintballem?

Historia strzelania ze sprzętu paintballowego, czyli broni nabitej kolorową farbą pojawiła się w USA już w latach 50 XX w. O dziwo nie były wykorzystywany w celach rozrywkowych. Wykorzystywały go służby leśne do znaczenia drzew na odległość oraz rolnicy znaczyli w tak swoje bydło. Pierwszą grę paintballową rozegrano w 1981 roku w Teksasie. Trzech przyjaciół Charles Gaines, Hayes Noel i Gurnsey wpadli na pomysł, aby wykorzystać broń do bezkrwawej rozgrywki. Nietypową zabawą zainteresowały się media i została ona w ten sposób spopularyzowana. Nastąpił rozwój życia paintballowego i zaczęto organizować gry na całym świecie. Początkowo problemem był fakt, że używano farb niezmywalnych, które szybko zastąpiono farbami zmywalnymi i przyjaznymi dla środowiska.

paintball


Paintball coraz bardziej zaczął przypominać dyscyplinę sportową kiedy ujednolicono zasady gry oraz wprowadzony reguły bezpieczeństwa. Na szeroką skalę zaczęły powstawać firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą sprzętu i akcesoriów paintballowych. Na całym świecie zaczęto organizować różnego rodzaju konkursy i turnieje, gdzie drużyny rywalizują pod okiem profesjonalnych sędziów.

W Polsce paintball pojawił się w latach 90, więc jest to dość młody sport, który z każdym rokiem zdobywa coraz szersze grono odbiorców i fanów. Aktualnie na terenie naszego kraju działają dwie ligi PLP (Polska Liga Paintballowa, rozgrywki 5-osobowe) oraz NLP (Narodowa Liga Paintballowa, rozgrywki 5 i 3-osobowe).

Jeśli marzy Ci się spróbowanie swoich sił w paintballu albo jeszcze nie miałeś okazji grać na naszym polu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Na pewno razem zmalujemy coś fantastycznego!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *